Správa TASR 17.9.2013

Autor: Róbert Katuš | 15.9.2013 o 17:22 | (upravené 15.9.2013 o 17:51) Karma článku: 9,20 | Prečítané:  516x

Včera 16.9.2013 v Bratislave sa odohralo spontánne zhromaždenie 200 000 nespokojných Slovákov, ktorí napochodovali priamo do NRSR, kde sa odohrávalo odvolávanie súčasného premiéra Roberta Fica a jeho sociálnej vlády. Niektorým z množstva nespokojných Slovákov sa podarilo dostať na balkón pre verejnosť , aby mohli vidieť to divadlo naživo ako modré gorily išli odvolávať červené gorily. „Len škoda, že tie modré gorily nevedeli narátať , že koľko je polovica zo 150 poslancov“ vyjadril sa jeden z nespokojných občanov. Nahnevaný dav na hradnom vŕšku však požadoval odstúpenie nielen súčasnej vlády, ale aj všetkých politikov, ktorí sa podieľali na sústavnom 23 ročnom rozkrádaní štátu. A zároveň požadovali zrušenie partokratického sýstému a všetkých politických strán.

gorila v kravategorila v kravate

Atmosféra bola dramatická: Hlavný vstup do NRSR chránilo asi 3000 policajtov. Róbert Kaliňák napriek tomu požiadal o pomoc aj armádu. Medzi týmto obrovským davom bolo zopár „výtržníkov“ –tajných agentov, ktorí sa pokúšali vytvárať výtržnosti , ale 95% ľudí v tomto obrovskom dave ich dokázalo spacifikovať. A ľudia naďalej pokojne postávali v uliciach na hradnom vŕšku a čakali čo sa bude diať. Poslanci následne prerušili rokovanie a pozerali sa na ten obrovský dav nespokojných občanov. Tento dav tvorilo množstvo nezamestnaných, študentov, nespokojných učiteľov, nespokojných sestričiek, a ľudí rôznych profesií , ba dokonca prišlo aj množstvo rómov a cigánov. Keď prišla povolaná armáda a ťažkoodenci, a videli ten obrovský dav ľudí, medzi ktorými spoznávali svojich známych, bývalých spolužiakov, dokonca aj rodinných príslušníkov, tak sa postupne pridali k protestujúcemu davu všetci privolaní policajti a vojaci. Keď sa o tomto dozvedeli politici, ktorí sa skrývali vo vnútri budovy, tak niektorí dokonca skolabovali (okrem iných aj Mikuláš Dzurinda, Pavol Paška, a dokonca aj Monika Flašíková-Beňová). Keďže sa tam nemohla dostať záchranná služba, tak im prišiel na pomoc najnezávislejší z nezávislých poslancov Alojz Hlina, ktorý každého jedného z nich prefackal a hneď sa prebrali. Po vzájomnej dohode všetkých politikov následne vyslali vonku pred parlament poslankyňu Helenu Mezenskú, ktorá prečítala podpísanú abdikáciu súčasnej vlády a zároveň zrušenie všetkých súčasných politických strán. Zároveň pred strachom o svoj život politici pristúpili na ponuku od občanov, že všetci poslanci budú prevezený do Ilavskej väznice. Ale zopár politikov z obyčajných ľudí túto ponuku odmietlo a pridalo sa k davu. Keď politikov prevážali do ilavskej väznice, tak ľudia začali oslavovať a tešili sa z toho, že konečne sa im podarilo dokončiť to čo žiadali už v 89-tom. Ľudia sa následné rozišli domov s tým, že hneď na druhý deň ( t.j.17.9.) sa majú začať prvé verejné procesy všetkých politikov, ktorí boli vo vládach od roku 89. Samozrejme pred súdom s ľudovým tribunálom.

eRKej

 

PS: Toto sa na Slovensku najbližších 10 rokov nemôže stať, lebo ešte stále je obrovské množstvo príživníkov, ktorím táto partokraticko-korporátna "demokracia" vyhovuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?