Správa TASR 17.9.2013

Autor: Róbert Katuš | 15.9.2013 o 17:22 | (upravené 15.9.2013 o 17:51) Karma článku: 9,20 | Prečítané:  530x

Včera 16.9.2013 v Bratislave sa odohralo spontánne zhromaždenie 200 000 nespokojných Slovákov, ktorí napochodovali priamo do NRSR, kde sa odohrávalo odvolávanie súčasného premiéra Roberta Fica a jeho sociálnej vlády. Niektorým z množstva nespokojných Slovákov sa podarilo dostať na balkón pre verejnosť , aby mohli vidieť to divadlo naživo ako modré gorily išli odvolávať červené gorily. „Len škoda, že tie modré gorily nevedeli narátať , že koľko je polovica zo 150 poslancov“ vyjadril sa jeden z nespokojných občanov. Nahnevaný dav na hradnom vŕšku však požadoval odstúpenie nielen súčasnej vlády, ale aj všetkých politikov, ktorí sa podieľali na sústavnom 23 ročnom rozkrádaní štátu. A zároveň požadovali zrušenie partokratického sýstému a všetkých politických strán.

gorila v kravategorila v kravate

Atmosféra bola dramatická: Hlavný vstup do NRSR chránilo asi 3000 policajtov. Róbert Kaliňák napriek tomu požiadal o pomoc aj armádu. Medzi týmto obrovským davom bolo zopár „výtržníkov“ –tajných agentov, ktorí sa pokúšali vytvárať výtržnosti , ale 95% ľudí v tomto obrovskom dave ich dokázalo spacifikovať. A ľudia naďalej pokojne postávali v uliciach na hradnom vŕšku a čakali čo sa bude diať. Poslanci následne prerušili rokovanie a pozerali sa na ten obrovský dav nespokojných občanov. Tento dav tvorilo množstvo nezamestnaných, študentov, nespokojných učiteľov, nespokojných sestričiek, a ľudí rôznych profesií , ba dokonca prišlo aj množstvo rómov a cigánov. Keď prišla povolaná armáda a ťažkoodenci, a videli ten obrovský dav ľudí, medzi ktorými spoznávali svojich známych, bývalých spolužiakov, dokonca aj rodinných príslušníkov, tak sa postupne pridali k protestujúcemu davu všetci privolaní policajti a vojaci. Keď sa o tomto dozvedeli politici, ktorí sa skrývali vo vnútri budovy, tak niektorí dokonca skolabovali (okrem iných aj Mikuláš Dzurinda, Pavol Paška, a dokonca aj Monika Flašíková-Beňová). Keďže sa tam nemohla dostať záchranná služba, tak im prišiel na pomoc najnezávislejší z nezávislých poslancov Alojz Hlina, ktorý každého jedného z nich prefackal a hneď sa prebrali. Po vzájomnej dohode všetkých politikov následne vyslali vonku pred parlament poslankyňu Helenu Mezenskú, ktorá prečítala podpísanú abdikáciu súčasnej vlády a zároveň zrušenie všetkých súčasných politických strán. Zároveň pred strachom o svoj život politici pristúpili na ponuku od občanov, že všetci poslanci budú prevezený do Ilavskej väznice. Ale zopár politikov z obyčajných ľudí túto ponuku odmietlo a pridalo sa k davu. Keď politikov prevážali do ilavskej väznice, tak ľudia začali oslavovať a tešili sa z toho, že konečne sa im podarilo dokončiť to čo žiadali už v 89-tom. Ľudia sa následné rozišli domov s tým, že hneď na druhý deň ( t.j.17.9.) sa majú začať prvé verejné procesy všetkých politikov, ktorí boli vo vládach od roku 89. Samozrejme pred súdom s ľudovým tribunálom.

eRKej

 

PS: Toto sa na Slovensku najbližších 10 rokov nemôže stať, lebo ešte stále je obrovské množstvo príživníkov, ktorím táto partokraticko-korporátna "demokracia" vyhovuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?