Eurofondy, ihriská a zlodejská propaganda

Autor: Róbert Katuš | 11.3.2013 o 12:38 | Karma článku: 9,66 | Prečítané:  369x

Pri napísaní tohto blogu som si zaspomínal na svoje detstvo, bývam v dedine cca s 300 obyvateľmi, z toho polovica, ale odchádza za prácou niekam ďaleko a majú tu už len trvalé bydlisko.

Keď sme bolí mali chlapci, tak jediná vec čo nás zaujímala bolo ihrisko, na ktorom by sa dal hrať futbal, keďže v takej malej dedine veľké ihrisko nebolo udržiavané, tak sme si ho museli pokosiť len my (asi ¼ plochy veľkého ihriska, lebo na zvyšnej ploche sa pásli 2 starostove kravy, niekedy aj na tom našom pokosenom :) ....možno že niekomu je to dnes smiešne, ale taká bola vtedy realita. Obec (alebo skôr starosta) dala pokosiť ihrisko raz do roka a to len kvôli senu(pre kravy). Ale tak chalani z obce si ho kosili počas zvyšného roka, a viac nám ku šťastiu nechýbalo. Cez letné prázdniny sme hrali futbal skoro každý deň až do tmy.

Dnes je situácia úplne iná, na ihrisku sa už nepasú ani kravy a postavili nám multifunkčné ihrisko za „EUfondy“ na strategickom mieste v centre dediny (za 38 000 eur!), hneď za domom smútku (ten sa pre zmenu zrekonštruoval z bývalej krčmy), a z bývalej škôlky máme dnes krčmu. Všetko je dnes na hlavu. Už netrpezlivo čakáme na otvorenie toho ihriska.

Ešte aby som nezabudol samozrejme z „EUfondov“ nám „zrekonštruovala“ jedna firma kultúrny dom (zateplili a vymaľovali z vnútra a zvonku + externé pódium na slávnosti) za „európske“ peniaze(cca 100 000 eur). Raz do roka sa ten kultúrny dom využije...ďalšie dobre investované peniaze.

A prečo tie EUfondy v úvodzovkách? Ešte stále väčšina ľudí na Slovensku si myslí, že EUfondy, že to sú peniaze skoro zadarmo! To nikto sa nad tým nezamyslel, že dnes vám nikto peniaze zadarmo nedá, je to proste jedno obrovské sofistikované zlodejstvo, ako si Brusel podmaní vlády a ich spriaznené firmy. V minulosti, keď si chcel niekto podmaniť územie a ľudí, tak sa bojovalo na frontoch a dnes sa bojuje sofistikovanejšie, ľudia si to ani nevšimli! V konečnom dôsledku tie peniaze sú naše, my tie peniaze vraciame späť ani o tom nevieme. Len je tu jedna finta, Brusel nám prikazuje kam ich máme minúť a akým spôsobom. A tu je ten hlavný problém. Obyčajný človek vidí najlepšie, kde by sa mali investovať peniaze, v čom zaostávame za priemerom EU, ale nenormálni vidia len OH, multifunkčné ihriská a najnovšie futbalové štadióny (a tieto veci spájajú jedného bývalého futbalistu a EU poslanca= Dušana Galisa, intelektuála na pohľadanie) a veľký športovec Vezír 1001 nad tým drží ochrannú ruku.

Ukážem to na príklade malej obce, ale to isté platí aj vo väčšom meradle (Slovensko)!

Prístupové cesty do dediny (vlastne aj v dedine) sú také dezolátne z  oboch strán, že to si nepamätajú už ani starší ľudia, kto nevidel neuverí. Nie je tu dokončený vodovod. Kvôli šetreniu tu v lete svietilo verejné osvetlenie len 2 hodiny večer(aby zostalo na platenie úverov z bánk a mzdy zamestnancov obce). Ale máme vymaľovaný kultúrny dom a máme aj multifunkčné ihrisko, tieto 2 životne dôležité veci za vyše 4 000 000 Sk! Dokonca sa našli peniaze aj na 200 000 Sk odstupné bývalému starostovi.

Keby mi niekto povedal ako malému decku, že raz v našej malebnej dedinke budeme mať ihrisko za 1,2 milióna Sk, tak by som sa mu vtedy vysmial do očí. A viete čo je na tomto všetkom najhoršie? Proste, že občania sa k tomu nemajú šancu absolútne vyjadriť! A keď občania nemajú právo sa vyjadrovať na úrovni obce, tak na úrovni štátu je to už nemysliteľné!

A ďalšia vec, nemôžu sa k tomu vyjadrovať ani starostovia obcí, dostanú na výber od vrchnosti:

1.)Chcete mať opravené námestie v obci? (v každej dedine ho máme, pozrite sa po Slovensku)

2.)Chcete mať zateplený KD? (deto)

3.)Chcete mať multifunkčné ihrisko? (deto)

Ak áno musíte súhlasiť s našimi (fašistickými a predraženými) pravidlami a bodka! Ak odpovedia nie, tak obec nemá nič! Nepoznám takého starostu, že by to niekto odmietol.

Poznáte niekto spoločnosť www.BOROLO.sk sídlo Sobrance? Naša obec jej zaplatila 2500 eur za „služby súvisiace z riadením projektu viacúčelového ihriska“ mimochodom obec jej platí 900 eur ročne ani nevieme začo, ale obec asi nemá na výber, zákon je zákon!

Ja sa pýtam koľko takých BOROLOV na Slovensku máme? Viem že ihrísk, kultúrnych domov a námestí máme už asi v každom meste a dedine. Ja čakám kedy si konečne niekto založí "Borolo" na rekonštrukciu cestnej komunikácie ! Najprv ale niekto musí vymyslieť ako sa na tom dá dobre nabaliť, takže ak chcete mať opravené cesty, tak skúste im pomôcť vymyslieť sofistikovaný systém, aby ničnerobiace neziskovky mohli prísť k dobrým peniazom oficiálnou cestou. Ale ešte chvíľu musíme asi počkať, mám info, že predražené ihrisko ešte nie je v každej zapadnutej dedinke. 

Asi sme ozaj stratená generácia, keď som ako malý chcel hrať futbal, ale nemali sme poriadne ihrisko, a teraz keď chcem jazdiť po normálnej ceste, tak nemám poriadnu cestu, ale mám parádne ihrisko :)

Na záver mám pre vás jednu skladbu od Suverena: Propaganda

Teľo mi scel (eRKej)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?