Humanitárni vrahovia medzi nami :

Autor: Róbert Katuš | 28.1.2013 o 18:24 | Karma článku: 9,09 | Prečítané:  1155x

Začnem citátom bývalého ministra zahraničných vecí, Eduardom Kukanom: „Áno, ja som odporúčal vláde, aby vyhovela žiadosti NATO. Keď sa obzerám naspäť, môžem povedať, že by som aj dnes postupoval rovnako“.

 

Počas operácie "Milosrdný anjel" bolo zranených 5173 vojakov a policajtov a viac ako 6000 civilistov. O život prišlo 1031 vojakov a vyše 2500 civilistov, z toho 89 detí.

(Edo toto si odporučil ?!!!)

Ja odporúčam Edovi (ale aj Vám všetkým) si pozrieť dokument od Václava Dvořáka s názvom Uloupené Kosovo

Vláda Mikuláša Dzurindu (SDK-SDĽ-SMK-SOP) na utajenom zasadnutí 24. Marca 1999, píše sa v tlačovom telegrame MZV,

vyslovila (...) súhlas s požiadavkou NATO umožniť jej využívanie vzdušného priestoru na prelety cisternových lietadiel a dopĺňanie pohonných hmôt“

Slovenská verejnosť i parlament sa oficiálne dozvedeli o tomto bezprecedentnom rozhodnutí vlády až 31. marca 1999 na 11. Schôdzi Národnej rady. Opozičné strany podrobili postup Dzurindovho kabinetu ostrej kritike a poslankyňa Mušková neskôr upozorňovala Dzurindu na fakt, že

od 24. marca sa zavádzala verejnosť“ nakoľko „až 6. apríla (...) priznali, že uznesenie vlády z 24. marca otvorilo priestor pre všetky, i bojové lietadla“

 

Ešte dodám, že geograficky dôležité krajiny: Rakúsko, Švajčiarsko a Grécko, odmietli poskytnúť svoj vzdušný priestor na prelet stíhačiek. Takže Slovensko zohralo dôležitú úlohy v tomto „humanitárnom“ bombardovaní. Ak by náhodou niekto tvrdil opak, tak nech si pozrie mapu Európy.

V noci na 24 marca 1999 zaútočilo 19 štátov (USA, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Veľká Británia,...) bez formálneho vyhlásenia vojny najmodernejšími zbraňami vrátane zakázaných kazetových bômb a bômb s ochudobneným uránom, na suverénny štát. Operácia NATO, Alied Force sa konala bez súhlasu OSN a došlo k porušeniu zásady nezasahovať do vnútorných záležitostí cudzieho suverénneho štátu.

 

A aj keď o tom mnohí z Vás neviete, tak krv týchto obetí máte aj na svojich rukách. Vaša nevedomosť vás neospravedlňuje. A týmto žiadam bývalých čelných predstaviteľov, ktorí úmyselne oklamali všetkých Slovákov a to dokonca bez súhlasu NR SR a povolili prelet bojových lietadiel cez náš vzdušný priestor, aby sa ospravedlnili Slovákom aj Srbom. Menovite vyzývam Mikulaša Dzurindu, Eduarda Kukana a aj Šebeja, ktorý povedal: „Akcie NATO sú humanitárne akcie, nie je pravda, že vyháňanie a vytláčanie kosovských Albáncov z územia začali útoky NATO.“ On je asi odborník na všetko.

Jiří Dienstbier , bývalý český minister zahraničných vecí, ktorý tam v tej dobe pôsobil ako zvláštny splnomocnenec OSN, však uviedol:

„V Kosove síce došlo k hromadnému exodu, ale to utekali Srbi aj kosovskí Albánci pred americkými bombami.“

Na záver už len dodám, že na ukradnutej zemi dnes stojí CAMP BONDSTEEL – druhá najväčšia základňa americkej armády vo svete. A táto vojna pomohla obchodom zbrojovky Lockheed Martin a zveľadila majetok spoločnosti ALBRIGHT GROUP = tá patrí bývalej ministerke zahraničných vecí Madeleine Albrightovej, ktorá tam so svojím obľúbencom a hlavou kosovskej mafie Hashimom Thacim, v súčasnosti predsedom kosovskej vlády spravila dobrý obchod v oblasti telekomunikačných služieb.

 

Fakty "humanitárneho" bombardovania:

Celkovo 38 000 bojových náletov a bombardovanie trvalo 78 dní a okrem vyše 3500 životov spôsobilo bombardovanie škody za viac ako 110 miliárd dolárov. Pri bombardovaní boli použité aj zbrane, ktoré sú podľa všetkých medzinárodných konvencií zakázané. Na rôzne civilné ciele bolo použitých vyše 50 000 projektilov s ochudobneným uránom. Na 112 cieľov bolo pustených 36 000 kazetových bômb a bolo použitých 15 000 kg munície s rádioaktívnymi prímesami.

Ja, Róbert Katuš, sa chcem takto ospravedlniť všetkým obetiam tohto „humanitárneho“ bombardovania.

A vyzývam k tomu aj vtedajších verejných činiteľov, ktorí to majú priamo na svedomí!

 


Čítajte viac:

http://dolezite.sk/11_vyrocie_bombardovania_Juhoslavie_135.html#ixzz2JGwitGcB

http://www.magnificat.sk/2012/03/vyrocie-vrazedneho-utoku-operacia-milosrdny-anjel/

Inšpirácia: kniha Mlčanie (T.E.Rostas)

 

Teľo mi scel (eRKej)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?