USA = tvorca nešťastia celej planéty!

Autor: Róbert Katuš | 4.1.2013 o 11:23 | (upravené 4.1.2013 o 12:48) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  907x

Pýtate sa prečo? Začnem ešte stále aktuálnou témou 28 obetí na škole v USA. Čo je príčinou tohto nešťastia, no predsa obyvatelia USA samotní, lebo dovolia, aby 9 z 10 obyvateľov USA vlastnilo zbraň. Hoci viem, že to majú zakotvené v druhom dodatku ústavy, ale tak ústava z roku 1791 nemohla vedieť, ako bude vyzerať USA v roku 2012!

ObamaObamaprezidentov fotograf

A dnes vyzerá asi takto:        http://www.webnoviny.sk/svet/sialenec-na-zakladnej-skole-strielal/595433-clanok.html

„Právo na vlastnictví a nošení zbraně je zakotveno ve druhém dodatku americké ústavy z roku 1791, který zní: "Dobře organizovaná domobrana je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu; právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno." Pro budoucí generace se dodatek stal kontroverzním ustanovením, které podle jeho zastánců neodmyslitelně chrání základní svobody občanů USA a stalo se americkou tradicí.“ Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/pravo-na-vlastnictvi-a-noseni-zbrane-v-usa-zakotvuje-ustava/878669

A nedokážu sa na tom poučiť po neskutočnom množstve takýchto prípadov. Najhoršie na tom je, že obeťami sú nevinné deti. Hlúposť týchto ľudí dokazuje aj jeden z prvých návrhov (ozbrojiť aj učiteľov v triedach, to už bude štatistika 10/10). Proste čistá tragédia(to bude pravý divoký západ), a ešte to propagujú v celom svete, čo za geniálnu vec vymysleli.

A aby som nezabudol na prezidenta Obamu (možno že sa rozplakal úprimne v tom priamom prenose), ale skôr asi nad svojou bezmocnosťou, že si uvedomil, že aj tak tomu nijako nemôže zabrániť, lebo je iba obyčajnou figúrkou, ktorá musí hrať ako mu jeho skutoční vládcovia pískajú (a že „najmocnejší“ muž sveta). On predložil zákon, aby sa zakázalo „bežné“ používanie poloautomatických zbrani. No povedzte, čo je toto za krajinu, keď doteraz si mohol skoro každý Američan kúpiť poloautomat? Načo im sú také zbrane (na holuby, či vrabce). Ja nevlastním ani len vzduchovku a ani nechcem v živote vlastniť žiadnu zbraň. Použijem takú metaforu:

„Kniha je na čítanie, chlieb na jedenie, víno na pitie a zbraň je na ...“

Povedzte prečo v USA je zbraň v domácnosti taká bežná vec?... ako u nás (verím, že aj u nich) kniha. Ak ešte niekto nevie odpoveď, tak ja sa pokúsim odpovedať aspon z časti  na túto otázku:

Ak by som mal odpovedať stručne, jedným slovom, tak odpoveď je slovo „STRACH“ !

Ale rozoberiem to trošku hlbšie:

Koho sa boja? Teroristov, kto sú tí teroristi, no predsa celý zvyšok sveta (aj my). Nemajú asi čisté svedomie, za to, ako získali v minulosti územie na ktorom teraz žijú. A v tom pokračujú aj v súčasnosti po celom svete, USA sa snažila od 2. svetovej vojny nastoliť „poriadok“ vo vyše 50 krajinách sveta: V tejto časti rozoberiem Latinskú a Južnú Ameriku,...(dôkaz nájdete v tomto filme: Válka proti demokraci http://www.youtube.com/watch?v=-9SdFv_nPU8 .) Tento film zhrniem asi takto: USA sa pokúšala zvrhnúť režimy v jednotlivých štátoch a vo väčšine sa im to aj podarilo okrem Kuby(Fidel Castro). A obsadili tieto krajiny svojimi korporáciami. USA nezaujíma aký režim tam je, ale či majú kontrolu nad ich vládou, alebo nie, ak sa náhodou nejaká vláda chce vzoprieť, tak to ma na starosti CIA (vytvoriť prevrat, a dosadiť si svojich ľudí). Ku Kube sa ako jediná krajina pripojila Venezuela (Hugo Chávez). Takže ostáva nám veriť, že poslednou mocnosťou sveta, ktorej sa USA bojí je Rusko, lebo zvyšok sveta už majú plne pod kontrolou.

A obyvatelia USA o tom všetkom vedia a aj preto majú strach pred svetom. A aj preto skoro každý Američan vlastní zbraň, aby sa mohli „ brániť“ pred zvyškom sveta. Ale tento ľud USA si podpisuje svoj rozsudok sám. Nikto proti nim nemusí viesť vojnu, oni sa postrieľajú navzájom.

 

teľo mi scel                                                                                               eRKej

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?