Ako ďalej živnostník?

Autor: Róbert Katuš | 21.12.2012 o 13:20 | (upravené 21.12.2012 o 13:26) Karma článku: 12,22 | Prečítané:  1555x

Zdravím všetkých čitateľov. Dnes som sa po prvýkrát odhodlal napísať svoj prvý blok v živote. Na úvod tu zverejním obsah  emailu, ktorý som rozposlal niekoľkým živnostníkom na východnom Slovensku:

Strážovské vrchyStrážovské vrchyLukáš Faturík

Vážený pán živnostník, pani živnostníčka, podnikateľ,

dovoľujem si Vás informovať o možnosti osobne a nahlas prejaviť Vašu nespokojnosť so smerovaním a vývojom na Slovensku, čo si o tom myslíte a čo s tým chcete urobiť....dňa 19.1.2013 v Košiciach(Dolná brána) o 15:00 + ostatné mestá

Vačšinu z Vás napadne a poviete si, že akákoľvek aktivita, pokus o zmenu k lepšiemu je zbytočný, a už vôbec nemožno za dobrý pokus považovať účasť na proteste v uliciach, prípadne jeho aktívnu podporu. Poniektorí sme tam už stáli aj 17.11.2012 (cca 700 ľudí: dôchodcovia, študenti, mladé rodiny s deťmi, aj živnostníci, aj sestričky a mnoho ďalších) a budeme stáť aj 19.1.2013, bez pochýb aj za Vás. Možte prísť vyjadriť Vašu nespokojnosť a podeliť sa s ostatnými o Vaše skúsenosti s podnikaním na Slovensku a o tom, ako štát nakladá s Vašimi daňami a odvodmi. Verím, že Vám to nie je jedno a budete tam stáť po boku ostatných slovenských živnostníkov. Napriek tomu, že poznám katastrofálnu situáciu na Slovensku, sa predsa len sám seba pýtam: Prečo to nie je jedno mne? A prečo tam toho 19-teho budem stáť a vyjadrím svoju nespokojnosť? Som študent a aj keď žiadne priame dane zatiaľ neplatím, budúcnosť mám pred sebou. Môj otec je tiež živnostník, ale po minuloročnom ťažkom úraze, to asi od januára ukončí a pôjde do predčasného dôchodku. Ja dnes stojím pred otázkou, či zobrať tu ťarchu živnosti na seba...alebo zo Slovenska utiecť niekam preč?(už ani niet kam)....Prežil som tu doterajších 27 rokov svojho života, som Slovák a nechcem odtiaľ odísť. Okrem toho, nemám asi na výber, buď odisť makať do cudziny a posielať peniaze otcovi na dochodok, pretože to mizérium, ktoré dostane od štátu za desiatky(41 rokov) odmakaných rokov nepostači ani na udržanie jeho zdravia, a nie to na udržania celej domácnosti. Možno máte podobnú situáciu a uvažujete rovnako. Preto Vás chcem vyzvať k podpore a Vašej osobnej účasti na zmenách na Slovensku.

Ukážme spolu, kto naozaj drží slovenskú ekonomiku, sú to ľudia ako Vy, Vaši partneri, znami, rodina! Máme na to právo,  lebo sme sa tu narodili,  vytvárame hodnoty a tu aj zomrieme. A nie zahraniční investori, ktorí vyciciavajú naše peniaze (daňové prázdniny, fin. stimuly), ktoré poctivo odvádzame. Okrem toho, dnes sú tu a zajtra už nemusia, zbalia sa a odídu hľadať lepší daňový raj, ďalších otrokov.Pripájam aj event ak ste aj na Facebooku:

Košice:  http://www.facebook.com/events/183744545103710/

 

Pripájam aj príhovor Vašej kolegyne, ktorá ho sama prečítala na poslednom proteste 17.11.2012 v Košiciach:

„Som živnostník/čka. Pracujúca Matka/, ktorá má zodpovednosť a povinnosť voči svojej rodine a voči svojím zamestnancom.

 

My živnostníci sme jedným z najdôležitejších pilierov v Ekonomike, sme všade po celom Slovensku, my ťaháme ekonomiku, nie Vláda ani Zahraniční Investori, my platíme dane, dokonca dane z daní, platíme odvody sociálne a zdravotné, platíme aj naším kolegom ktorí sa s nami podieľajú na našom podnikaní.

23 rokov reformujeme tento štát a dnes sme sa dočkali skutočných istót. Viete, ktoré to sú? Dane a smrť!

Pán Kažimír  zaviedol pre nás podnikateľov zopár vychytávok, ktoré síce štátu nepomôžu, ale aspoň skomplikujú život začínajúcim podnikateľom:

-          300% zdraženie poplatkov za overovanie podpisov

-          15-50% zníženie čistého príjmu živnostníka vďaka zvýšeniu odvodov

-         300% zdraženie nákladov na vedenie účtovníctva u štvrťročných platiteľov DPH pre povinnosť prechodu na mesačné zdaňovacie obdobie

-          25% predĺženie času potrebného na založenie s.r.o. z dôvodu povinného vyjadrenia daňového úradu k podlžnostiam voči nemu atd....

Ani novo vymyslenými opatreniami na boj s podvodníkmi s DPH neobmedzíme a nezastavíme ani jednu medzinárodnú organizáciu, ktorá kšeftuje s DPH, ešte aj takých „varehovcov" budú musieť nachytať na niečom inom, toto ich naozaj nezastaví.

Reálny dosah to bohužiaľ má len na obyčajných začínajúcich podnikateľov. Miesto toho, aby si štát vážil odvahu jednotlivca pustiť sa na túto už aj tak náročnú cestu a odbremenil ho čo najviac od administratívnej záťaže, aby sa mohol sústrediť na rast svojej firmy, aby mohol v budúcnosti zamestnať čo najviac ľudí, zaplatiť odvody a dane, on mu radšej túto cestu poriadne zabarikáduje.

 

Pri vybavovaní dobrovoľného platcu DPH neexistuje žiadna smernica, ktorá by upravovala postup úradníkov, žiadne pravidlá podľa ktorých máte žiadosť vypracovať, proste nič. Tak ak toto nie je priestor na korupciu, zvlášť z neobmedzených rozpočtov podvodníkov z DPH, už naozaj môžeme len polemizovať, či bol úmysel naozaj bojovať proti podvodníkom a niekde sa po ceste stratil, alebo to bolo od začiatku zámerne takto koncipované a úmysel bol úplne iný. Napríklad čo najviac sťažiť prechod na iné formy podnikania po zavedení zmien, ktoré nadmerne zaťažujú ži vnostníkov odvodmi a daňami, alebo úplne demotivovať mladých ľudí aby sa nepúštali do podnikania, nepotrebujeme predsa ďalších a šikovných a samostatných ľudí, potrebujeme predsa otrokov, ktorí budu makať vo fabrikách zahraničných investorov, ktorí majú daňové prazdniny a ešte aj dostanú nejakú dotáciu do vrecka na novovytvorené alebo udržané pracovné miesto.

 

Táto krajina, dala zaplatiť celú stratu nám obyvateľom na Slovensku, dokonca tvrdou reformou a príkazom dala zaplatiť živnostníkom a nám všetkým to, čo sme neukradli a nerozdali !!!

 

Máme obrovskú zodpovednosť, napriek tomu naša vlastná Vláda, ktorá by nás mala podporovať sa nám otočila chrbtom !!!

Prečo aj my sme nedostali, finančnú nenávratnú pomoc čo my sme vari iní, než zahraniční investori. Investori prichádzajú a odchádzajú, ale my občania podnikajúci a žijúci na Slovensku zostávame. Pretože, kto dokáže opustiť rodinu, kto dokáže opustiť túto krajinu, jedine človek ktorý je rok čo rok vlastnou vládou tlačený k múru a nemá  už kam uniknúť.

Viac sa už nenecháme tlačiť k múru, mám právo žiť a podnikať na Slovensku, mám právo na zjednodušenie môjho podnikania.

Som nespokojný živnostník. A som tu dnes s Vami.“

A na záver, ak Vás to neoslovilo tak sa ospravedlňujem za stratu času, nech sa Vám darí v podnikaní lepšie ako doteraz.

 

S pozdravom

RK

Chcem už len dodať, že na Slovensku je veľa úžastných ľudí, ktorým nie je jedno, čo sa deje na tom našom krásnom Slovensku a som rád, že som ich mohol spoznať a aj tento mail, ktorý som tu zverejnil, tak je to  spoločná práca.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?