Slovák pracujúci v zahraničí nie je Európan ?!

Autor: Róbert Katuš | 23.5.2014 o 22:06 | (upravené 24.5.2014 o 9:12) Karma článku: 4,09 | Prečítané:  385x

Štvrtok začali v EU voľby do EUparlamentu, na Slovensku sú voľby v sobotu. Somzrejme zahraničný Slovák má opať zamietnuté právo sa zúčastniť týchto volieb, presne ako to bolo aj v prezidentských voľbách. Dovolím si tvrdiť, že Slovák nemá rovnaké volebné právo ako ostatní Európania. 

Trinásť štátov má možnosť voliť poštou, v šestnástich štátoch sa dá voliť z ich ambasád. Tak sa pýtam načo sú Slovákom zahraničné ambasády? Relatívne najústretovejšie je voči voličom Estónsko.  Tí môžu voliť prostredníctvom internetu, ale aj z jeho ambasád.

Veľká Británia, Holandsko a Francúzsko majú dokonca možnosť voliť pomocou zastúpenia. To znamená, že volič, ktorý sa nemôže dostaviť do volebnej miestnosti, splnomocní človeka, ktorému dôveruje, aby zaňho zahlasoval.

Ja sa pýtam? Komu tento stav na Slovensku vyhovuje? No predsa štandartným politickým stranám (SMER, SDKU, KDH, MOST, SAS a aj ich novým variaciam Nova, Sieť ). Lebo títo šmejdi veľmi dobre vedia, že 99 % Slovákov, ktorí kvoli práci musia opúšťať svoje rodiny a kamarátov, by nedali ani jeden hlas týmto štandardným  vlastizradcom, ktorí spravili zo SR novodobú kolóniu.

Na druhej strane to vyhovuje aj novodobým fašistom z Bruselu, lebo oni tam nepotrebuju ľudí, ktorí ich tam budú mocť kritizovať, oni by boli najradšej keby ani žiadne EU voľby byť nemuseli a zostali by tam doživotne vlastizradcovia typu : Beňová, Zala, Kozlík, Kukan  a podobne.   Najvačšá komédia je, že  slovenské záujmy  v EU  už 10 rokov obhajuje nejaký Maďar : Alajos MÉSZÁROS (SMK).

Na záver pridám pár citátov na zamyslenie:

„Ten kto si ešte dnes myslí, že žije v  demokracii, tak v skutečnosti žije v totalite.

A ten ktorý si uvedomuje, že žije vo falošnej demokracii, už nechodí ani k voľbám. „

„Ak by v súčasnosti mohli voľby niečo zmeniť, už by ich dávno zrušili.“

A keď náhodou aj pojdete v sobotu voliť, tak prosím Váš hlas odovzdajte kandidátovi, z neštandartnej strany, kterého si vyberiete na základe jeho doterajších činov.

Aj aj keď je dopredu jasné, že na 99 % sa tam ten člověk nedostane, lebo to by ta jeho neštandartná  strana musela získať cca 50 000 hlasov, aby spĺňala 5 % kvorum. A to je pri nejednote Slovákov a aj počte 29 strán skoro  nemožné. Tak potom radšej nech sa tam dostane 13 SMERákov, a verte tomu, že najbližších 5 rokov nepocítite žiaden rozdiel oproti posledným 10 rokom posobenia slovenských EUposlancov v EU parlamente.

Berte tieto moje tvrdenia s rezervou, keďže ja nie som EUrópan „iba“  zahraničný Slovák.

Teľo mi scel (eRKej)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?